LIHOVAR SMÍCHOV – dokonalý byt 1 + kk s balkónom

282.562 € / 6.498.935 CZK

Už orientovaný slnečný byt 1+kk o celkovej veľkosti až 38,10 m2 s útulným balkónom a krásnym výhľadom do kľudného vnútrobloku. Byt je umiestnený vo štvrtom nadzemnom podlaží bytového domu a je ideálnou voľbou pre singles či mingles, ako pohodlné štartovacie bývanie alebo ako investičný byt k následnému prenájmu. V zádverí i v obytných miestnostiach naádete praktické úložné priestory. Zo zádveria, v ktorom je miesto pre pripojenie pračiek, priamo vstupuje do obytných miestností i do kúpeľne vybavenej vaňou, umývadlom a toaletou. Obytná miestnosť ponúka veľkorysý priestor – samozrejmosťou je kuchynský kút a dostatok miesta pre plnohodnotnú dvojlôžkovú posteľ. Z obývacej miestnosti vedie vstup na útulný slnečný balkón.


LIHOVAR SMÍCHOV je ojedinelý projekt, ktorý s rešpektom k minulosti a odvahou k budúcnosti vdýchne nový život Smíchovu. Unikátny rezidenčný komplex, ktorý vyrastie na mieste jedného z najväčších pôvodných pražských liehovarov Fischl a synovia, ponúkne v troch etapách viac ako 550 bytov s dispozíciami od malých 1 + kk až po luxusné veľkorysé 5 + kk so strešnou terasou a vírivkou. Zelené strechy LIHOVARU SMÍCHOV budú prístupné všetkým obyvateľom, a okrem úchvatných výhľadov ponúknu aj zelený park s lavičkami a hernými prvkami pre deti, miesta na grilovanie či vonkajšiu kuchyňu. Práve strechy sa tak stanú miestom na relax od starostí všedných dní.
LIHOVAR SMÍCHOV, to je neobyčajný koncept bývania, ktoré nie je „obyčajným“ obytným priestorom, ale každodenným zážitkom. V areáli nájde svoje miesto päťposchodová galéria, eventový priestor pre kultúrne podujatia i vlastný veľkorysý foodmarket, ktorý ponúkne autentickú svetovú gastronómiu. Súčasťou areálu bude aj zelený vnútroblok, materská škola, supermarket a drogistický reťazec aj lokálne obchodíky či kaviarne a bistra. Liehovar nie je len bývanie, ale miesto, ktoré otvorí dvere zážitkom a snom.
Celková cena: 6.498.935,-CZK / 282.562,- eur
platná je cena nehnuteľnosti je výhradne v CZK, údaj v mene EUR je iba informatívny
Stav objektu: Vo výstavbe
Podlažie: 2. podlažie
Úžitková plocha: 34,30m2
Plocha podlahová: 38,10 m2
Rok kolaudácie:2023
Energetická náročnosť budovy: Trieda B – Veľmi úsporná č. 78/2013 Zb. podľa vyhlášky
Ukazovateľ energetickej náročnosti budovy:67,0 kWh/m^2 za rok
Výťah
Technologický štandard projektu:
Nútené vetranie + rekuperácia

Každý deň vydýchame približne 25.000 litrov (15 kg) vzduchu. 90% z toho tvorí interiérový vzduch. Záleží nám na tom, aby vzduch, ktorý dýchate vo vašom byte, bol čo najzdravší, a preto je váš byt je vybavený vzduchotechnickou jednotkou pre riadené vetranie bytu, vrátane rekuperácie tepla, ktorá zaistí optimálnu vnútornú klímu a zdravý vzduch vo vašom bývaní bez zbytočného plytvania energiou. Systém núteného vetrania navyše vďaka tepelným úsporám výrazne šetrí aj váš rodinný rozpočet.

Múdra domácnosť – SMART Home
Vo vašom novom byte je niekoľko rôznych inteligentných technológií – vykurovanie, osvetlenie, ovládanie žalúzií, videovrátnik, prehľad spotreby. Systém Loxone pre chytré ovládanie domácnosti všetky tieto technológie a zariadenia vzájomne prepojil, takže fungujú ako jeden celok. Vďaka riadiacej jednotke Loxone Miniserveru máte všetky zariadenia jednoducho pod kontrolou a môžete ich ovládať v jedinej aplikácii prostredníctvom smartfónu alebo tabletu odkiaľkoľvek.
Podlahové vykurovanie
Oproti bežným riešeniam vykurovania má podlahové vykurovanie niekoľko nepopierateľných výhod. V prvom rade je to rovnomerné rozloženie teploty, estetické a priestorové hľadisko. V miestnostiach neprekážajú radiátory, ktoré zaberajú miesto, a navyše nie je vhodné čokoľvek nad a pred ne umiestňovať. Ďalej môžeme hovoriť o praktickej výhode, kedy je utieranie prachu z podlahy výrazne jednoduchšie ako z vykurovacích telies a samozrejme bezúdržbovosť.
Ďalšie výhody súvisia predovšetkým s elementom zdravia: Vírenie prachu pri podlahovom kúrení je minimálne alebo zaisťuje optimálnu vlhkosť v obytných priestoroch, preto je optimálnym riešením pre alergikov alebo astmatikov.
Trojsklá s hliníkovým rámom
Hlavnou výhodou trojskla je predovšetkým jeho vyššia tepelná izolácia. Lepšie tepelnoizolačné parametre trojskiel účinnejšie bránia prestupu tepla v lete dovnútra av zime von. Sú preto ideálne pre novostavby v pasívnom a nízkoenergetickom štandarde, čo LIHOVAR SMÍCHOV dokonale spĺňa.
Vnútorná okenná tabuľa má vždy teplotu vzduchu v miestnosti, nerosí sa a nevyvoláva nežiaducu cirkuláciu vzduchu. Trojsklá tiež účinne zabraňujú prenikaniu hluku z vonkajšieho prostredia do bytu.
Príprava ext. žalúzií
Externé, čiže predokenné žalúzie sú nedoceneným pomocníkom v zimnom aj letnom období. Najväčšou výhodou je všeobecne známa tepelná izolácia, kedy odráža slnečné lúče a predchádza tým nepríjemnému prehrievaniu v miestnosti. Exteriérové ​​žalúzie totiž odtieni nielen svetlo, ale zachytia aj podstatnú časť tepelného žiarenia.
Ich výhodou je aj estetické hľadisko, pretože je pre budovu vyberané jednotlivé prevedenie az interiérového pohľadu pôsobí aj elegantne. Ich použitie je viac ako pohodlné, sú ovládané motorom prostredníctvom tlačidla na stene. Navyše je možné ich pripojenie na inteligentné ovládanie domácnosti, kde je možné ľubovoľne programovať ich automatickú aktiváciu alebo deaktiváciu.
Fasáda
Dom I. etapy LIHOVARU SMÍCHOV je vybavený originálnou fasádou, ktorá nadväzuje na priemyselného ducha bývalého priemyselného areálu a necháva ho vyniknúť v originálnej architektúre. Okrem dizajnovej funkcie však fasáda kvalitne zatepľuje izoluje váš dom.
Fasáda je výkladnou skriňou každého projektu, okrem toho ale musí plniť aj ďalšie funkcie, ako je kvalitné zateplenie, odvetrávanie, odvádzanie vlhkosti a podobne. Na LIHOVARE SMÍCHOV sme preto využili kontaktný fasádny zatepľovací systém opatrený farbenou stierkovou omietkou a tehlovými pásikmi, ktorá má tepelnoizolačné vlastnosti, samočistiace schopnosti, sú vodeodolné a úplne bezúdržbové. Fasády niektorých domov sme ako jedni z prvých v Česku vytlačili na 3D tlačiarni. Prevetrávaná fasáda je opláštená plechom.
Udržateľnosť
LIHOVAR SMÍCHOV ponúka ekologický charakter štandardu bývania, ktorý zaisťuje nielen zdravé bývanie s úspornými nákladmi, ale aj dlhodobú životnosť a udržateľnosť.
Okrem tepelnoizolačných trojskiel, rekuperácie, podlahového vykurovania či inteligentného ovládania domácnosti, sú v projekte LIHOVAR SMÍCHOV štandardom tepelné čerpadlá, fotovoltaiky, zelené strechy či využitie studničnej a dažďovej vody. Zároveň dbáme na čo najvyššiu kvalitu použitých materiálov a vybavenia, ktoré zaručujú dlhodobú životnosť a udržateľnosť, a energeticky úsporné vybavenie a technológie. Všetky byty sú klasifikované PENB B, teda ako nízkoenergetické stavby.
LIHOVAR SMÍCHOV ponúka ekologický charakter štandardu bývania, ktorý zaisťuje nielen zdravé bývanie s úspornými nákladmi, ale aj dlhodobú životnosť a udržateľnosť.

Fotogaléria

Dispozičné riešenie / Štandardy

Video

Poloha

Adresa

Dostupnosť

Máte záujem?

Pre obhliadky a viac informácii nás prosím kontaktujte na

Spoločnosť LUSSUSOSA s.r.o. je exkluzívnym partnerom medzinárodnej realitnej skupiny ZENITH Luxury Real Estate a je tak výhradne oprávnená používať obchodné označenie ZENITH Luxury Real Estate pri svojich obchodných aktivitách.

LUSSUSOSA s.r.o. is an exclusive partner of the international real estate group ZENITH Luxury Real Estate and is therefore solely entitled to use the ZENITH Luxury Real Estate business name for its business activities

ZENITH Luxury Real Estate to je prvotriedny servis pri kúpe a predaji prémiových nehnuteľností